top of page

2 grudnia 2019 r., pięć polskich drużyn wraz z Trenerami i opiekunami wyruszyło na kreatywny podbój kontynentu azjatyckiego.

 

 

Czy udało się zrealizować plan?

Zdecydowanie tak!

Atrakcji było wiele. Nasza reprezentacja odwiedziła między innymi Mur Chiński, Plac Tian'anmen, Zakazane Miasto, dzielnicę hutongów, Drum Tower i Uniwersytet Orientalny w Pekinie. Poznali też smak prawdziwej chińskiej herbaty i skosztowali tradycyjnej kaczki po pekińsku!

 

Drużyny miały okazję integrować się nie tylko we własnym gronie, poznały też wielu rówieśników

z zagranicy.

 

W trakcie Olimpiady, obok nowo poznanych kolegów i koleżanek z Chin, wzięły udział w dwóch rodzajach Wyzwań:

  • Wyzwaniu Na Już

  • Wyzwaniu Specjalnym - polegającym na przygotowaniu anglojęzycznego występu scenicznego na poznany na Olimpiadzie temat, samodzielnym wykonaniu scenografii z otrzymanych od Organizatorów materiałów oraz materiałów uzyskanych z recyklingu, stworzenia scenariusza i finalnie prezentacji przed publicznością.

 

Nasza Reprezentacja wykazała się niezwykłą kreatywnością i zaimponowała wszystkim ciężką pracą pod presją czasu niedoborze materiałów. Ich pomysły były zaskakujące, na bardzo wysokim poziomie

i dopracowane w szczegółach pomimo krótkiego czasu na przygotowanie.

 

Panie i Panowie,

chłopcy i dziewczęta,

polskie drużyny zajęły następujące miejsca w kategorii Wyzwania Specjalnego w Olimpiadzie Kreatywności DI w Chinach 2019:

 

Wyzwanie Na Już:

NI?COŚ(Ć) z Warszawy – I miejsce

Less than 3 z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku – II miejsce

Blue Pompoms ze Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu – II miejsce

Rambutanki z Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu – III miejsce

 

Wyzwanie Specjalne:

Blue Pompoms ze Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu – II miejsce

Rambutanki z Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu – III miejsce

 

 

Klaszczemy nie tylko na cześć drużyn, ale także wszystkich osób (firm i indywidualnych darczyńców), które przyczyniły się do udziału naszej reprezentacji w tym wyjątkowym wydarzeniu. To dzięki Wam, nasze drużyny mają za sobą międzynarodowe doświadczenie a przyjaźnie zawarte w dalekich Chinach zostaną
z nimi na długie lata.

 

Dziękujemy, że jesteście z nami!

2017-2018

Chińska Olimpiada DI 2017-2018

Na początku grudnia 2017, 8 polskich drużyn wyruszyło do Pekinu, aby reprezentować Polskę na Chińskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination 2017-2018. Wraz z chińskimi rówieśnikami przez 48h zmagali się z Wyzwaniem Specjalnym, w którym mieli stworzyć pomysł na sztuczną inteligencję, ułatwiająca życie lokalnej społeczności na wybranym obszarze geograficznym. Rozwiązanie musieli zaprezentować w formie ciekawej prezentacji scenicznej, która była oceniana przez Ekspertów z Azji

i USA. Ich innowacyjne pomysły i złożone elementy techniczne, zaimponowały Ekspertom, którzy drużynie The Improssibles z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Wrocławia, przyznali I miejsce, natomiast drużynie Brainstorm z Szkoły Podstawowej nr 71 z Wrocławia - II miejsce na podium. Serdecznie gratulujemy im zwycięstwa, a wszystkim pozostałym drużynom – odwagi i równie świetnych rozwiązań!

Olimpiada Kreatywności DI w Chinach 2019 już za nami!
bottom of page