TWOJE DZIECKO W DRUŻYNIE!

JAK ZACZĄĆ?

Staramy się przygotować nasze dzieci jak najlepiej do wejścia w dorosłe życie. Chcemy aby jak najlepiej radziły sobie

w szkole, późniejszej pracy, w kontaktach z przyjaciółmi i współpracownikami. Mamy poczucie, że szkoła nie do końca jest

w stanie zaspokoić wszystkie te potrzeby. 

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko przeszło przez cały proces, od poznawania swoich mocnych stron i pasji, poprzez rozwijanie ich

i umacnianie, do pewności siebie, swoich umiejętności i odwagi w ich prezentowaniu, zapraszamy do Drużyny.

ALE JAK?

Drużyny DI to 4-7 osobowe zespoły uczniów pracujące przez cały rok szkolny pod opieką Trenera - nauczyciela lub innego opiekuna uprawionego do pracy z dziećmi, które działają pod skrzydłem dowolnej placówki edukacyjnej - szkoły, przedszkola, biblioteki, poradni. Zapytaj czy w szkole Twojego dziecka jest już program DI. Jeśli nie, pamiętaj, że Program często pojawia się

w placówkach z inicjatywy dzieci i rodziców. Wystarczy, że nauczyciel lub opiekun przejdzie szkolenie organizowane przez Fundację. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ. Zapraszamy!

JAK WSPIERAĆ DZIECKO?

"Jak mogę pomóc mojemu dziecku w pracy na Wyzwaniami, skoro jedną z głównych zasad DI jest brak pomocy z zewnątrz?"

 

Oto kilka naszych porad:

 

  • Uszanujcie zasadę braku ingerencji. Wyzwania DI polegają na tym, aby pozwolić dzieciom samodzielnie wyzwolić swoją kreatywność, bez pomocy dorosłych lub osób spoza drużyny.

  • Dzielcie się swoimi umiejętnościami! Nauka nowych zdolności jest dużą częścią procesu DI i może pomóc drużynom w rozwiązaniu wyzwań. Zachęcamy rodziców do przekazywania swojej wiedzy i umiejętności drużynie, od aktorstwa przez inżynierię, po naukę obsługi wiertarki. Możecie również pomóc w koordynowaniu wycieczek terenowych lub zewnętrznych warsztatów rozwijania umiejętności.

  • Zaproście drużyny do swojego domu. Drużyny Di potrzebują miejsca, aby zorganizować spotkania drużyny i popracować nad swoimi rozwiązaniami.

  • Zapewnijcie przekąski. Pomiędzy procesem generowania pomysłów a wykreowaniem rozwiązań dzieci często robią się głodne. Zaopatrzcie dzieci w zdrowe przekąski lub dostarczcie je Trenerowi Drużyny, aby mógł je przekazać dzieciom na kolejnych spotkaniach.

  • Zachęcamy też do zaangażowania się jako wolontariusz. DI jest organizacją prowadzoną w dużej mierze przez wolontariuszy. Bez nich nie bylibyśmy w stanie rozwijać Wyzwań czy organizować naszych Olimpiad. Pomoc nawet podczas jednego dnia to ogromny wkład!

  • Zaangażujcie się jako Asystent Trenera. To jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie możecie zaoferować drużynie. Posiadając więcej niż jednego opiekuna drużyny można podzielić obowiązki i zredukować stres. Jedno z Was może na przykład koordynować Wyzwanie Drużynowe, podczas gdy drugie będzie pracować nad Wyzwaniem Na Już.

 

Aby uzyskać więcej informacji o tym jak możesz pomóc dziecku w tym wzbogacającym i rozwijającym doświadczeniu, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, pod numerem: (71) 311 10 45.

KONTAKT

Fundacja Destination Imagination Polska

ul. Ślężna 2-24, 53-302 Wrocław

tel.: (71) 311 10 45

@: kontakt(a)dipolska.pl, www.kreatywnosc.pl

NIP: 899-28-48-682, REGON: 380961771

Raiffeisen Bank: PL07 1750 0012 0000 0000 4001 7909

Kod BIC/SWIFT: RCBWPLPW

Do kontaktu z biurem zapraszamy

w godzinach od 8:30 do 16:30

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Email

Imię

Nazwisko

Miasto

PROGRAM WSPÓŁFINANSOWANY
ZE ŚRODKÓW GMINY WROCŁAW

©2018 Fundacja Wspierania i Rozwoju Kreatywności. Wszelkie prawa zastrzeżone.