top of page
PYTANIA DO WYZWANIA
Artystyczne_Wyzwania druzynowe 2020.png

1. "Czy to co jest w tle. np. szafa, o którą opiera się bohater, krzesło, na którym siedzi, też wlicza się do kosztorysu? Czy trzeba wymieniać elementy tła, które są wykorzystane w teledysku?


Tak, wlicza się.
Zgodnie z Przewodnikiem (Budżet drużyny to kwota, którą jakakolwiek inna drużyna musiałaby wydać, aby odtworzyć Wasze rozwiązanie. i treścią Wyzwania (Koszty te NIE obejmują oprogramowania i/lub sprzętu użytego jedynie do nagrania lub edytowania Waszego filmu.).

 

2. "Czy  można  użyć  gotowych  efektów  specjalnych  czy  musimy  je  stworzyć  od  początku?  NP.  czy

w postprodukcji 


W treści Wyzwania dokładnie jest określone: Drużyna wybierze 3 techniki z tabeli i tylko one będą oceniane. Korzystając z Technik Produkcji bazujcie na własnych pomysłach i umiejętnościach. Możecie zawrzeć elementy wyprodukowane komercyjnie, ale Eksperci ocenią jedynie dokonane przez Was modyfikacje.

3. Czy możemy użyć w technikach produkcji np. efektywnego wejścia, które jest jedną z funkcji programu, czy też musimy sami stworzyć efektowne wejście np. za pomocą kamery?


Wybór należy do Drużyny. Możecie sami stworzyć efekt lub skorzystać z funkcji programu. Nie jest to zabronione w treści Wyzwania. 

4. Czy wszystkie dźwięki użyte do stworzenia muzyki muszą być stworzone przez nas, czy można korzystać z sampli?"


Tak, możecie użyć sampli, jeśli są na licencji CCO lub macie zgodę autora na wykorzystanie muzyki.

bottom of page