top of page
DI Day 1 [Fot. Michal Dziurkowski _mdziurkowski]-19.jpg

Liczymy na Was!

7 polskich Drużyn DI wciąż zbiera środki, by wziąć udział
w Światowej Olimpiadzie Kreatywności w USA w maju 2024

 

Możecie im pomóc - wpłacając darowiznę na konto Fundacji Rozwoju Kreatywności:
37102011270000180204064895 (PKO BP)
z dopiskiem nazwy wybranej Drużyny:
Alfa Team, Druciarze, Dzikusy, Flying Butter,
Hedgehogs, omeGANG, Xploratory Minds

(darowiznę można odliczyć od dochodu do opodatkowania)

>>> szybkie przelewy i zrzutki drużyn <<<

Dziękujemy!

XVII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
Destination Imagination
Warszawa, 11-13 marca 2024
- OGŁOSZENIE WYNIKÓW

XVII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI DESTINATION IMAGINATION odbyła się w dniach 11-13 marca w Warszawie, dzięki współpracy Fundacji Rozwoju Kreatywności (organizatora programu Destination Imagination w Polsce) z Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (CRPK) i finansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN). "Wyzwanie Bliźniacze" powstało we współpracy z Fundacją Medicover, natomiast wiele innych atrakcji dla uczestników i gości Olimpiady przygotowali pozostali Partnerzy (https://www.kreatywnosc.pl/partnerzy), którym serdecznie dziękujemy!

Wydarzenie jest częścią zmagań Drużyn DI w ramach Światowej Olimpiady Kreatywności, organizowanej przez Destination Imagination w Stanach Zjednoczonych.

 

W tej edycji mnóstwo rzeczy wydarzyło się po raz pierwszy:

- po raz pierwszy finał odbył się w Warszawie,

- po raz pierwszy spotkaliśmy się po pandemii,

- aż 30 Trenerów po raz pierwszy pracowało ze swoimi Drużynami - rozpoczynającymi właśnie przygodę z programem DI.

 

Spotkanie młodzieży z całej Polski uświetniła obecność znamienitych gości w osobach: Pani Katarzyny Lubnauer - sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pana Macieja Gduli - podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pana Raufa Alp Denktaş - Radcy Ambasady Turcji d/s Edukacji, Pani Małgorzaty Herbich z Polskiego Biura do spraw UNESCO oraz Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, a także przedstawicieli Partnerów i firm wspierających Olimpiadę.

 

W wydarzeniu wzięło blisko 800 osób - w tym ponad 400 młodych uczestników, wraz z trenerami, jak również eksperci, wolontariusze i liczni goście. 51 Drużyn z Polski i 3 z Turcji reprezentowało wszystkie poziomy wiekowe DI - od Wschodzących Gwiazd (przedszkolaki) po IV poziom wiekowy (studencki) - i każdy rodzaj "Wyzwania Głównego" (techniczne, konstrukcyjne, naukowe, artystyczne, improwizacyjne, społeczne).

Po Ceremonii Otwarcia 11 marca - w ciągu dwóch następnych dni - wszystkie Drużyny DI zaprezentowały efekty swojej wielomiesięcznej pracy - 8-minutowe przedstawienia według własnych scenariuszy, które opowiadały niezwykłe historie z wykorzystaniem rzeczy wskazanej do wykonania w "Wyzwaniu Głównym" (Team Challenge), a także kreatywne, wykonane własnoręcznie przez uczestników kostiumy i scenografie. Jak zwykle gwałtowny skok adrenaliny u uczestników Olimpiady Kreatywności wywołało "Wyzwanie Na Już" (Instant Challenge) - nieznane wcześniej Drużynie, a wymagające doskonałej współpracy w zespole, zdolności generowania twórczych pomysłów i umiejętności podejmowania decyzji pod presją czasu.

 

W tym roku prawo reprezentowania Polski na finałach Światowej Olimpiady Kreatywności w Kansas City w Stanach Zjednoczonych (w dniach 22-25 maja 2024) otrzymało 8 zwycięskich Drużyn DI.

 

Olimpiada to także czas super zabawy - podczas ciekawych warsztatów przygotowanych przez Partnerów i firmy wspierające wydarzenie - za co Wszystkim Wam gorąco dziękujemy! Do zobaczenia na kolejnej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności za rok!

Zwycięzcy XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności DI 2024:

Drużyny DI uprawnione do reprezentowania Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w USA
("Global Finals" w Kansas City, w maju 2024):

 1. Alfa Team (ZS nr 8, Wrocław) - 1. miejsce Wyzwanie Artystyczne (III Poziom Wiekowy);

 2. Dzikusy (SP im. B. Chrobrego, Żórawina) - 1. miejsce Wyzwanie Konstrukcyjne (II Poziom Wiekowy);

 3. Xploratory Minds (X LO im. W. Szymborskiej, Białystok) - 1. miejsce Wyzwanie Konstrukcyjne (III P.W.);

 4. Hedgehogs (SP nr 2, Siechnice) - 1. miejsce Wyzwanie Społeczne (I Poziom Wiekowy);

 5. omeGANG (I LO im. A. Mickiewicza, Białystok) - 1. miejsce Wyzwanie Techniczne (III Poziom Wiekowy)
  + Nagroda Specjalna "Wyzwań Na Już" (za najwyższy wynik w III poziomie wiekowym
  i efektywną optymalizację każdego z etapów procesu twórczego)
  + Nagroda RENESANSU (za wykorzystanie wielu metod technicznych do zbudowania maszyny i dokonania jej spektakularnej transformacji);

 6. Druciarze (Technikum nr 1 im. M. Kopernika, Żory) - 1. miejsce Wyzwanie Techniczne (IV Poziom Wiek.);

 7. Flying Butter (SP nr 26 im. S. Staszica, Białystok) - Nagroda Specjalna "Wyzwań Na Już" (za najwyższy wynik w I poziomie wiekowym);

 8. Tania Siła Robocza (SP im. Unicef, Bielany Wrocławskie) - Nagroda DA VINCI (za stworzenie maszyny, której działanie było ryzykowne, a okazało się niezwykle skuteczne).

Więcej informacji o światowych finałach na destinationimagination.org i globalfinals.org.

Tabele Wyników XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności DI 2024:

O PROGRAMIE
Wyniki-OOK24
bottom of page