top of page

ROZPOCZYNAMY SEZON DI 2020/21!

DROGA DI-OWA SPOŁECZNOŚCI!

Program DI uczy między innymi dostosowania się do nowych okoliczności. Obecna sytuacja wywołana przez Covid-19 z pewnością dla nas wszystkich jest sporym wyzwaniem. Poszukiwanie nowych rozwiązań wydaje się być na wagę złota. Właśnie dlatego, mimo wielu obaw, nie mogliśmy i nie możemy pozwolić na zamknięcie Fundacji i rezygnację z prowadzenia Programu w Polsce. Raz jeszcze dziękujemy za udzielone przez Was wsparcie. Między innymi dzięki Waszemu zaangażowaniu ogłaszamy, że:

ROZPOCZYNAMY SEZON DI 2020/21!

Przygotowujemy Szkolenia dla Nowych i Zaawansowanych Trenerów, Jesienną Przygodę DI-ową, Zimowisko Kreatywniaków, a także… XVI Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination.

ZMIANY W PROGRAMIE

Zmiany, które na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zaszły w sposobie funkcjonowania wielu organizacji, dotyczą także naszej Fundacji. Tegoroczny sezon DI rozpocznie się nieco później, pełną treść Wyzwań Drużynowych poznacie w grudniu 2020 roku. Pierwsza część Pakietu dla Trenera i drużyny (Przewodnik o Programie, Kreatywnik, Pakiet Wyzwań Na Już) będzie dostępna dla zgłoszonych do Programu drużyn od końca września. Jesteśmy w stałym kontakcie z Destination Imagination Inc. w USA, gdzie wciąż trwają prace nad dostosowaniem formuły Programu, Wyzwań i Global Finals do zmieniających się na całym świecie okoliczności. Treść tegorocznych Wyzwań Drużynowych będzie jeszcze bardziej oryginalna niż dotychczas. Zakładać będzie ona możliwość zarówno stacjonarnej jak i zdalnej pracy nad rozwiązaniem. Jest to ukłon w stronę drużyn z krajów, w których dzieci i młodzież wciąż nie mogą się spotykać. Nie martwcie się jednak, późniejszy start sezonu nie skróci czasu na przygotowanie do XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności.

XVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI | CZERWIEC 2021 R.

Zapytacie pewnie o formę wydarzenia. W tym momencie trudno o podjęcie konkretnych decyzji. Jak wiecie, sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Jeśli tylko pozwolą na to okoliczności, w czerwcu 2021 roku spotkamy się na żywo we Wrocławiu podczas XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności. Wierzymy, że termin czerwcowy pozwoli Wam na pełnowymiarową pracę nad wybranym Wyzwaniem, a nam umożliwi zaplanowanie wydarzenia z troską o bezpieczeństwo uczestników. Ewentualną wirtualną odsłonę wydarzenia traktujemy jako rozwiązanie ostateczne. Destination Imagination Inc. w USA nie podjęło jeszcze decyzji dotyczących formuły ani terminu Global Finals. Zwycięzcy XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności otrzymają możliwość wzięcia udziału w Projekcie Edukacyjnym w jednym z krajów partnerskich DI.

Jak wiecie, straciliśmy wiele dotychczasowych źródeł finansowania, część z kluczowych Partnerów nie będzie w stanie już dłużej wspierać Olimpiady. Jedynie partycypacja drużyn w kosztach organizacyjnych wydarzenia pozwoli na jego przeprowadzenie. Oznacza to, iż udział w Olimpiadzie będzie płatny. Mamy świadomość, iż dla wielu z Was dodatkowe koszty to kolejne wyzwanie. Równocześnie wierzymy, że wspólnie stawimy czoła nowym okolicznościom i kolejny raz udowodnimy, że drużyna to siła!

bottom of page