FUNDACJA

MISJA

Fundacja Destination Imagination Polska jest licencjonowanym partnerem międzynarodowej organizacji Destination Imagination Inc. a tym samym organizatorem międzynarodowego programu Destiantion Imagination w Polsce. Fundacja została powołana w sierpniu 2018 roku, w wyniku przekształceń i zmian strukturalnych Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności, która od 2004 prowadziła Program w Polsce.

Misja Fundacji:

Głównym celem Fundacji jest wspieranie zdolności dzieci i młodzieży poprzez rozwój ich kreatywności jako ważnej kompetencji XXI wieku, a także wspieranie nauczycieli w podnoszeniu ich kompetencji w zakresie rozwijania kreatywności dzieci i młodzieży.

Cel Fundacji:

Stworzenie w szkołach odpowiedniego klimatu dla kreatywności, po to aby dzieci i młodzież mogły w ciekawy sposób rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Fundacja DI Polska organizuje warsztaty, treningi, szkolenia i zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie twórczego myślenia i rozwoju kreatywności. Fundacja tworzy nowe programy, ćwiczenia i zadania gotowe do wykorzystania w nauczaniu kreatywnych metod pracy w grupach, podczas edukacji szkolnej oraz zajęć pozaszkolnych. Największą częścią działań Fundacji jest wdrażanie programu Destination Imagination oraz rokroczna organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności.​

Jednym z celów Fundacji jest działalność w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania. Cel ten realizowany jest poprzez min.: wspieranie kompetencji nauczycieli, pedagogów oraz innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą w zakresie myślenia twórczego, kreatywności, twórczych metod pracy na lekcji i innych umiejętności miękkich; oraz organizowanie szkoleń, warsztatów, kursów edukacyjnych i innych form edukacji dla dzieci i dorosłych. 

Statut Fundacji DI Polska (plik pdf)

ZESPÓŁ FUNDACJI

DRUŻYNA OGARNIACZY

Dyrektor Programu

Destination Imagination w Polsce

malgorzata.jastrzebska[at]dipolska.pl

MAŁGORZATA JASTRZĘBSKA

Wicedyrektor Programu

Destination Imagination w Polsce

anna.markowicz[at]dipolska.pl

ANNA MARKOWICZ

Koordynator Zespołu Trenerów

i Drużyn Międzynarodowych

malgorzata.keson[at]dipolska.pl

MAŁGORZATA KĘSOŃ

Specjalista ds. administracyjnych

beata.koczanska[at]dipolska.pl

BEATA KOCZAŃSKA

Specjalista ds. PR

paulina.wozniak[at]dipolska.pl

Tel. 506 174 808

PAULINA WOŹNIAK

Grafik / Informatyk

mateusz.cherek[at]dipolska.pl

MATEUSZ CHEREK

OLIMPIADĘ OGARNIAJĄ Z NAMI:

Dyrektor Olimpiady

teresa.kosiarek[at]dipolska.pl

TERESA KOSIAREK

Ekspert Merytoryczny

malwina.ogonowska[at]dipolska.pl

MALWINA OGONOWSKA

Koordynator

Zespołu Ekspertów Wyzwań Drużynowych

katarzyna.kuhnke[at]dipolska.pl

KATARZYNA KUHNKE

Koordynator

Wsparcia Duchowego

kamila.januszko[at]dipolska.pl

KAMILA JANUSZKO

Koordynator

Zespołu Ekspertów Wyzwań Na Już

kuba.jastrzebski[at]dipolska.pl

JAKUB JASTRZĘBSKI

 
 

KSIĘGA ZNAKU

JAK KORZYSTAĆ Z LOGA DI

Każde użycie logotypu wymaga akceptacji przedstawicieli Fundacji DI Polska. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

MEDIA O NAS

TELEWIZJA, RADIO, GAZETA, WWW

SEZON 2019/20

RELACJE PRASOWE

Destination Imagination 2019/2020
Ruszył jubileuszowy sezon programu
Rozwiń

SEZON 2018/19

RELACJE PRASOWE

RELACJE RADIOWE

Wrocławianie rozbili bank nagród na
ż siedem wrocławskich drużyn – spośród trzynastu, które uzyskały takie prawo – będzie reprezentować Polskę na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w Kansas City, w USA, albo na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności w Pekinie, w Chinach.
XIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNO
W dniach 1-3 marca 2019 odbyła się we Wrocławiu XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination.
Ze Słobódki do Kansas City.
Super Payk najlepsi w Olimpiadzie Kreatywności
Rozwiń

SEZON 2017/18

RELACJE TELEWIZYJNE

Wrocław polską stolicą kreatywności!
W minioną niedzielę, uroczystą Ceremonią Zamknięcia i wręczaniem medali zakończyła się we Wrocławiu XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination.
Rozwiń

RELACJE RADIOWE

Echo24 - Olimpiada Kreatywności
Drużyny z całej Polski spotkały się we Wrocławiu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, gdzie zaprezentowali rozwiązanie wybranego przez siebie Wyzwania Drużynowego. Rozwiązali też zadanie Wyzwania Na Już.Zwycięskie drużyny otrzymają prawo wyjazdu i reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności, która odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.
KURIER MAZOWIECKI: 30.03.2018
Kurier Mazowiecki – TVP3 Warszawa: Światowa Olimpiada Kreatywności
Rozwiń

RELACJE PRASOWE

Radio Wrocław Kreatywność na szóstkę
Rozwiń
Azjatycki sukces wrocławskich drużyn
The Improssibles z ZSO nr 5 i Burza Mózgów z SP nr 71 przyjechali z tarczą z Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, trwającej od 28 XI do 3 XII 2017 r. w Pekinie. Wrocławscy kreatywni zajęli tam w swoich konkurencjach odpowiednio I i II miejsce. To świetny prognostyk ich kolejnych startów – już w marcu br. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI we Wrocławiu.
Wielkie święto kreatywności
Dwa tysiące uczestników z całej Polski, kilkanaście drużyn zagranicznych m.in. z Chin, Meksyku, Ukrainy i Grecji, stu pięćdziesięciu wolontariuszy, trzy dni wyjątkowych spotkań i warsztatów – to wszystko od 11 do 13 marca we Wrocławiu podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination. Program DI został w tym sezonie objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Partnerem Strategicznym jest Gmina Wrocław.
Destination Imagination
Destination Imagination uczy twórczego podejścia do problemów, pracy w grupie, tworzenia innowacji. Kilkuosobowe drużyny pracują nad rozwiązaniem wybranego Wyzwania (konstrukcyjnego, technicznego, naukowego, artystycznego, społecznego, improwizacyjnego lub przedszkolnego). Wszystko, od pomysłu po rekwizyty, przygotowują same – bez pomocy dorosłych, a wyniki swojej pracy prezentują podczas Olimpiady. Najlepsi otrzymają prawo reprezentowania Polski na finałach światowych w USA.
Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
Wysoka wieża zbudowana ze sznurka, czterech słomek, kartki papieru i plastikowego kubka? Imponujące kostiumy przygotowane z worków na śmieci? Własnoręcznie zbudowany instrument, na którym można zagrać oryginalną melodię? Dla uczestników Destination Imagination to nic trudnego!
Destination Imagination
Wysoka wieża zbudowana ze sznurka, czterech słomek, kartki papieru i plastikowego kubka, imponujące kostiumy przygotowane z worków na śmieci albo własnoręcznie zbudowany instrument - dla uczestników Destination Imagination to nic trudnego.
Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
11 marca rusza XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. W tej edycji udział weźmie tysiąc uczestników z całej Polski, pojawi się 19 drużyn zagranicznych 120 wolontariuszy. Przed nami trzy dni wyjątkowych spotkań i warsztatów!
Wrocławskie drużyny z nagrodami
26 maja 2018 r. w amerykańskim Knoxville zakończyła się Światowa Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. Wrocławska drużyna jako jedyna z polskiej reprezentacji wraca do domu z medalem, uzyskując ponadto nagrodę specjalną. Mamy też dwie ekipy, które znalazły się w pierwszych dziesiątkach najlepszych kreatywnych olimpijczyków.
Rozwiń

SEZON 2016/17

RELACJE TELEWIZYJNE

Echo24 - Małgorzata Jastrzębska
Rozmowa z Małgorzatą Jastrzębską, z Fundacji Wspierania Rozwoju i Kreatywności, rozmawiamy o Olimpiadzie Kreatywności.
Echo24 - Jarosław Delewski
Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności jest tematem Rozmowy Echo24. Naszym gościem jest Jarosław Delewski - dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego.
Olimpiada Kreatywności: Trener Roku
Od 16 do 19 marca Hala Stulecia wypełni się mnóstwem uczniów biorących udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności. Uczestnicy mają do wyboru udział w konkurencjach takich, jak: wyzwanie techniczne, artystyczne, czy improwizacyjne. Olimpiada to okazja do wykazania się nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli i trenerów. Więcej szczegółów w materiale Beaty Nowak.
Finał XII Olimpiady Kreatywności
Po trzech dniach XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności DI oraz International Invitational 2017 wszyscy uczestnicy, ich rodziny i przyjaciele, a także goście specjalni bawili się świetnie podczas ogłoszenia wyników rywalizacji. I choć tylko niektórzy opuścili Halę Stulecia z medalami, dumni z siebie mogą być wszyscy, którzy podjęli kreatywne wyzwania.
Rozwiń

RELACJE RADIOWE

Pora wymyślić edukację na nowo
Współczesny system edukacji został zaprojektowany sto lat temu. Musimy go teraz przenieść do zupełnie nowych warunków, do nowej epoki kształcenia
Rozwiń

RELACJE PRASOWE

Wielki sukces wrocławskich uczniów
W sobotę w Knoxville w USA zakończyła się Światowa Olimpiada Kreatywności Destinaton Imagination.
Pomysły wrocławskich uczniów
Pokój "Pojawiam się i znikam" , kinetyczna rzeźba kolibra czy maszyna do szyfrowania słów - to tylko niektóre z projektów, które uczniowie wrocławskiego Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej zaprezentują podczas światowych finałów olimpiady Destination Imagination, w drugiej połowie maja.
Tej cechy mogą zazdrościć Polakom
Dziś o godz. 18 w Hali Stulecia rozpocznie się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. Rozmawiamy z szefową tego programu.
Olimpiada Kreatywności we Wrocławiu.
Ponad 3 tys. osób weźmie udział w rozpoczynającej się jutro we Wrocławiu Olimpiadzie Kreatywności. To największy na świecie program edukacyjny nastawiony na rozwój kreatywnego i krytycznego myślenia wśród młodych ludzi.
Uczniowie wrócili z medalami
27 maja br. w Knoxville w USA zakończyła się Światowa Olimpiada Kreatywności Destination Imagination.
Wrocław świetny na Olimpiadzie DI!
Po trzech dniach XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności DI oraz International Invitational 2017 wszyscy uczestnicy, ich rodziny i przyjaciele, a także goście specjalni bawili się świetnie podczas ogłoszenia wyników rywalizacji. I choć tylko niektórzy opuścili Halę Stulecia z medalami, dumni z siebie mogą być wszyscy, którzy podjęli kreatywne wyzwania. Wrocławska młodzież wypadła wspaniale!
Wyniki XII Olimpiady Kreatywności
W ostatnią niedzielę wrocławska Hala Stulecia wypełniła się uczestnikami oraz sympatykami programu Destination Imagination. Uroczysta Ceremonia Zamknięcia Olimpiady zgromadziła ponad 4 tysiące osób.
Trwa Olimpiada Kreatywności
Ponad 2000 dzieci i młodzieży z 14 polskich województw do juta bierze udział w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w Hali Ludowej i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Do Wrocławia przyjechały także drużyny z zagranicy.
Olimpiada Kreatywności we Wrocławiu!
Ponad 2000 dzieci i młodzieży z 14 polskich województw weźmie udział w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która potrawa od 16 do 19 marca na terenie Hali Stulecia i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Równolegle odbędzie się tam międzynarodowa edycja Olimpiady. Swój udział zgłosiło w niej 22 zagraniczne drużyny z 3 kontynentów.
Fundacja „HASCO-LEK” partnerem DI
W dniach 16-19 marca br., we Wrocławiu odbyła się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination oraz Olimpiada Międzynarodowa – International Invitational 2017.
Olimpiada Kreatywności we Wrocławiu!
Ponad 2000 dzieci i młodzieży z 14 polskich województw weźmie udział w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która potrawa od 16 do 19 marca na terenie Hali Stulecia i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Równolegle odbędzie się tam międzynarodowa edycja Olimpiady. Swój udział zgłosiło w niej 22 zagraniczne drużyny z 3 kontynentów.
Wyniki XII Olimpiady Kreatywności
W ostatnią niedzielę wrocławska Hala Stulecia wypełniła się uczestnikami oraz sympatykami programu Destination Imagination. Uroczysta Ceremonia Zamknięcia Olimpiady zgromadziła ponad 4 tysiące osób. Podczas Ceremonii ogłoszono zwycięzców, którzy otrzymali prawo reprezentowania Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w Stanach Zjednoczonych.
Polscy uczniowie wrócili z medalami
W ubiegłą sobotę w Knoxville w USA zakończyła się Światowa Olimpiada Kreatywności Destinaton Imagination.
Szalorożce lecą do USA na Olimpiadę
Drużyna z poradni pedagogiczno-psychologicznej wylatuje za ocean już 22 maja. Na razie wciąż trwa zbiórka funduszy na ten cel, bo młodzież sama nie jest w stanie pokryć kosztów.
Rozwiń

SEZON 2015/16

RELACJE TELEWIZYJNE

Olimpiada Kreatywności
Do Wrocławia na Olimpiadę Kreatywności przyjechała młodzież z Ukrainy, Turcji, Chin, Stanów Zjednoczonych i Izraela. To już XI Edycja Destination Imagination. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska przez najbliższe 3 dni ponad 2000 uczestników będzie rywalizowało w zadaniach, których rozwiązanie wymaga kreatywnego myślenia.
Rozwiń

RELACJE PRASOWE

Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
W dniach 1-3 kwietnia we Wrocławiu blisko 2000 najkreatywniejszych młodych ludzi z całego kraju i zagranicy zmagało się z wyzwaniami podczas XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. Partnerem tego przedsięwzięcia była Fundacja „HASCO-LEK”.
Najbardziej kreatywne umysły
Jutro o godz. 17.00 we wrocławskiej Hali Orbita rozpocznie się XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. W zawodach wezmą udział młodzi ludzie z Polski, Ukrainy, Turcji, Chin, Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/we-wroclawiu-zmierza-sie-najbardziej-kreatywne-umysly-najlepsi-pojada-do-usa,9812742/
Destination Imagination we Wrocławiu
1 kwietnia po południu Hala Orbita przeżyła istne oblężenie dzieci i młodzieży z całej Polski, a także tych, które przyjechały z tak dalekich państw, jak Chiny czy USA. To uczestnicy XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni, która na cały weekend zagościła, już po raz drugi, we Wrocławiu.
IGRZYSKA KREATYWNOŚCI 2016
1 kwietnia rozpocznie XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. We Wrocławiu zagości ponad 2000 uczestników, również z Węgier, Ukrainy, Turcji, Chin, Stanów Zjednoczonych i Izraela.
Rozwiń

SEZON 2014/15

RELACJE TELEWIZYJNE

Jak działa dziecięca wyobraźnia?
To, co może wymyślić dziecko, często nie mieści nam się w głowie. By to sobie choć po części wyobrazić i zwizualizować, dziennikarz Dzień Dobry TVN pojechał do Wrocławia, na Dziecięca Olimpiadę Kreatywności. Skala przedsięwzięcia jest zaskakująca. To tu dzieciaki z całej Polski mierzą się na swoje pomysły. Kreatywność techniczna, naukowa czy teatralna. Swoje projekty przygotowują przez kilka miesięcy, a ich efekty przechodzą czasami najśmielsze oczekiwania. Sami zobaczcie!
Mistrzowie kreatywności
Gimnazjaliści z Wilkas stworzyli sześcioosobową drużynę i wzięli udział w olimpiadzie kreatywności. Właśnie wrócili z zawodów w Pekinie, gdzie zdobyli trzecie miejsce. Gośćmi Dzień Dobry TVN gośćmi byli: trener drużyny Albert Kempa oraz: Julian Tuyakov, Filip Budny, Aleksandra Górna, Wiktoria Sosnowicz, Piotr Juszkiewicz i Piotr Zakrzewski.
Młodzież na Olimpiadzie Kreatywności
We Wrocławiu rozpoczęła się Olimpiada Kreatywności Destination Imagination – to jeden z najlepszych na świecie programów edukacyjnych dla młodzieży. Bierze w nich udział 120 uczniowskich drużyn z kilkunastu krajów. Czym mogą się pochwalić wrocławscy kreatywni?
Rozwiń

RELACJE PRASOWE

Destination Imagination we Wrocławiu
Trwa X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. Destination Imagination to największy na świecie program dla dzieci i młodzieży, zorientowany na kreatywne rozwiązywanie problemów w praktyce. Ciekawe wydarzenia toczyć się będż także w niedzielę, 8 marca. Sprawdź harmonogram.
Destination Imagination we Wrocławiu
1 kwietnia po południu Hala Orbita przeżyła istne oblężenie dzieci i młodzieży z całej Polski, a także tych, które przyjechały z tak dalekich państw, jak Chiny czy USA. To uczestnicy XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni, która na cały weekend zagościła, już po raz drugi, we Wrocławiu.
Dzieci z całego świata
W centrum kongresowym przy Hali Ludowej spotkało się 125 dziecięcych drużyn z różnych stron Polski, Ukrainy, Niemiec, Chin, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Izraela. Za pomocą ograniczonej liczby materiałów muszą w krótkim czasie rozwiązać postawione im zadania.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3777229,wroclaw-dzieci-z-calego-swiata-przyjechaly-na-olimpiade-kreatywnosci,id,t.html
Olimpiada Kreatywności DI
W dniach 7-8 marca 2015 r. odbędzie się X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni.
Rozwiń
 

KONTAKT

Fundacja Destination Imagination Polska

ul. Ślężna 2-24, 53-302 Wrocław

tel.: (71) 311 10 45

@: kontakt(a)dipolska.pl, www.kreatywnosc.pl

NIP: 899-28-48-682, REGON: 380961771

Raiffeisen Bank: PL07 1750 0012 0000 0000 4001 7909

Kod BIC/SWIFT: RCBWPLPW

Do kontaktu z biurem zapraszamy

w godzinach od 8:30 do 16:30

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Email

Imię

Nazwisko

Miasto

PROGRAM WSPÓŁFINANSOWANY
ZE ŚRODKÓW GMINY WROCŁAW

©2018 Fundacja Wspierania i Rozwoju Kreatywności. Wszelkie prawa zastrzeżone.